KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13545465
nr 1354 5465
Brita Thorell
(1918-2004), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på pannå, 111x77 cm, masonitskiva, ej ram
Brita Neuberg-Thorell, svensk textilkonstnär och målare född 1918, död 2004.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:19:06
100 kr
150 kr
Brita Thorell
Läs mer om Brita Thorell